Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Co vedlo ke kolapsu FTX? Nepřijatelné praktiky nezkušených osob odhaleny

Co vedlo ke kolapsu FTX? Nepřijatelné praktiky nezkušených osob odhaleny

Nový generální ředitel FTX Sam Bankman-Fried se nedávno vyjádřil ke kolapsu kryptoměnové burzy. Kolaps přičítá nepřijatelným praktikám nezkušených a nezkušených osob. Kolaps byl způsoben sérií událostí, včetně bleskového pádu, likvidační kaskády a nedostatku likvidity.

Bankman-Fried zavedl řadu opatření, aby k podobným událostem v budoucnu nedocházelo. Tato opatření zahrnují zvýšení likvidity, zavedení nových nástrojů řízení rizik a zlepšení služeb zákazníkům. Zavedl také nový systém kontrol a protivah, aby zajistil, že všechny transakce budou řádně monitorovány a že jakákoli podezřelá aktivita bude rychle identifikována a řešena.

Nový generální ředitel také slíbil, že bude vůči zákazníkům transparentnější a bude poskytovat více informací o činnosti burzy. Slíbil také, že bude aktivněji působit v kryptoměnové komunitě a bude se více podílet na vývoji nových technologií.

Celkově se Bankman-Fried zavázal zajistit, aby FTX byla pro uživatele bezpečnou platformou pro obchodování s kryptoměnami. Je přesvědčen, že opatření, která zavedl, pomohou zabránit tomu, aby k podobným událostem docházelo i v budoucnu.