Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Co stojí za Trumpovou nečekanou sbírkou Simpdao NFT?

Co stojí za Trumpovou nečekanou sbírkou Simpdao NFT?

Prezident Trump se v poslední době dostal na titulní stránky novin kvůli své nové sbírce non-fungible tokens (NFT). NFT jsou digitální aktiva, která jsou uložena v blockchainu, což je typ digitální účetní knihy, která zaznamenává a uchovává informace. Jsou jedinečné a nelze je replikovat, takže jsou velmi žádané. Trumpova sbírka nazvaná SimpDao se setkala se zmatkem ze strany kryptoměnové komunity.

SimpDao je sbírka NFT, na kterých jsou vyobrazeny obrázky Trumpa a jeho rodiny. Sbírka se prodává na blockchainu Ethereum, což je populární platforma pro nákup a prodej digitálních aktiv. NFT se prodávají za různé ceny, od několika set dolarů až po více než 100 000 dolarů.

Zmatek kolem sbírky pramení ze skutečnosti, že Trump byl v minulosti hlasitým kritikem kryptoměn. Označil je za „vysoce volatilní a založené na řídkém vzduchu“ a zašel dokonce tak daleko, že vyzval k jejich regulaci. To vedlo mnohé k otázce, proč by měl prodávat NFT na blockchainové platformě.

Sbírka SimpDao se setkala jak se zmatkem, tak s nadšením kryptoměnové komunity. Zatímco někteří zpochybňují motivy, které za sbírkou stojí, jiní jsou nadšeni, že se této technologie ujala vysoce postavená osobnost. Ještě se uvidí, jaká bude budoucnost kolekce, ale rozhodně se jedná o zajímavý vývoj ve světě kryptoměn.