Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Charlie Munger vyzývá k federálnímu zákazu kryptoměn v USA

Charlie Munger vyzývá k federálnímu zákazu kryptoměn v USA

Charlie Munger, místopředseda představenstva společnosti Berkshire Hathaway, nedávno vyzval k federálnímu zákazu kryptoměn ve Spojených státech. V názorovém článku zveřejněném v deníku Wall Street Journal Munger argumentoval tím, že kryptoaktiva nespadají do kategorie měn, komodit ani cenných papírů, takže nad nimi není náležitý dohled. Munger označil kryptoměny, jako je Bitcoin, za „hazardní smlouvy s téměř 100% výhodou pro sázkovou kancelář, uzavřené v zemi, kde jsou hazardní smlouvy tradičně regulovány pouze státy, které soutěží v laxnosti“. Munger je dlouhodobým skeptikem vůči kryptoměnám a své názory sjednocuje s postojem Číny v této věci. O těch, kteří investují do bitcoinu, se vyjádřil jako o „téměř šílených“ a vyjádřil přání, aby kryptografické peníze „nikdy nebyly vynalezeny“. Jeho názory sdílí i předseda představenstva společnosti Berkshire Hathaway Warren Buffett, který se v minulosti ke kryptoměnám rovněž vyjadřoval kriticky. Jejich společný vliv jakožto vůdčích osobností finančního světa si získal značnou pozornost kvůli jejich názorům na kryptoměny, které někteří považují za převratnou technologii s potenciálem změnit finanční prostředí. Mungerova výzva k federálnímu zákazu kryptoměn ve Spojených státech opět vynesla toto téma do popředí zájmu finančního světa.

Kryptoměny zmíněné v tomto článku

Bitcoin

Zdroj informací

finbold.com ⧉

Sentiment

↘️ Negativní

ⓘ Informace o sentimentu zobrazené na těchto webových stránkách jsou poskytovány externím auditorem. Tyto informace nejsou manuálně kontrolovány ani upravovány naší redakcí a slouží výhradně k automatické analýze sentimentu jednotlivých článků. Neschvalujeme ani nezaručujeme přesnost těchto informací a neměli byste se na ně spoléhat jako na náhradu vašeho vlastního výzkumu nebo úsudku. Děkujeme za pochopení.

🔥 Další horké novinky

Solana Spaces zavírá prodejny v New Yorku a Miami a přesouvá pozornost na platformu DRiP Airdrop

Mastercard a Immersve Spojují Síly pro Kryptografické Platby pomocí USD Coin

Ripple je připraven porazit SEC u soudu, Deaton si je jistý mega rally XRP

Společnost Polygon Labs snižuje svůj tým o 20 % a propouští 100 zaměstnanců

Charles Hoskinson se domnívá, že nedávný zásah amerických regulačních orgánů proti kryptoměnám je způsoben listopadovým krachem FTX Sam Bankman

Spuštění TruthGPT: AI Chat Bot pro šíření objektivní pravdy o kryptoměnách

Bitcoin (BTC) překonává Visa a překonává tržní kapitalizaci 470 miliard dolarů

Cena a aktivita Cardano (ADA) prudce rostou, protože decentralizované protokoly vyhnaly TVL na rekordní hodnoty

Bitcoin (BTC) se blíží k důležitému týdennímu závěru s cílovou hodnotou 180 000 USD.