Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Charles Hoskinson reaguje na kritiku svého zájmu o koupi CoinDesku a navrhuje „dluhopisy pravdy

Charles Hoskinson reaguje na kritiku svého zájmu o koupi CoinDesku a navrhuje „dluhopisy pravdy

Charles Hoskinson, zakladatel společnosti Cardano (ADA), reagoval na kritiku svého zájmu o koupi kryptoměny a zpravodajského portálu CoinDesk zaměřeného na blockchain. Ve videu streamovaném 26. ledna Hoskinson vysvětlil svůj záměr přepracovat žurnalistiku změnou motivační struktury. Tvrdil, že současný systém se řídí penězi, nikoliv pravdou, a navrhl zavedení „dluhopisů pravdivosti“, které by zavedly finanční postih za nepřesnou žurnalistiku. Cas Piancey ze společnosti Protos to kritizoval jako „směšné“ a napsal článek s názvem „Opinion: Charles Hoskinson by byl tím nejhorším, co se CoinDesku mohlo stát.

Hoskinson argumentoval tím, že fact-checkery akceptujeme, dokud s námi politicky souhlasí, ale „když se mýlí, není odvolání“. Zavedení finanční pobídky za pravdivost článku je podle něj napadáno proto, že ohrožuje současný systém. Naznačil také, že kritika jeho myšlenek dokazuje, že je na správné cestě.

Hoskinson již dříve potvrdil svůj zájem o koupi CoinDesku, aby jeho současný model přetvořil na kombinaci zpravodajské a komunitní platformy. Věří, že to povede k větší hloubce, vzájemnému hodnocení, přesnosti, odpovědnosti a důsledkům za lhaní z politických nebo finančních důvodů. Doufá, že to povede ke spolehlivějšímu a přesnějšímu zdroji zpráv a informací.