Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Charles Hoskinson navrhuje „dluhopisy pravdy“ pro reformu žurnalistiky: Charles Hoskinson navrhuje plán na reformu žurnalistiky prostřednictvím finančních pobídek.

Charles Hoskinson navrhuje „dluhopisy pravdy“ pro reformu žurnalistiky: Charles Hoskinson navrhuje plán na reformu žurnalistiky prostřednictvím finančních pobídek.

Charles Hoskinson, zakladatel společnosti Cardano (ADA), nedávno reagoval na kritiku svého zájmu o koupi kryptoměny a zpravodajského portálu CoinDesk zaměřeného na blockchain. Ve videu streamovaném 26. ledna Hoskinson vysvětlil svůj záměr přepracovat žurnalistiku změnou motivační struktury. Tvrdil, že současný systém žurnalistiky je řízen penězi a postrádá hloubku, vzájemné hodnocení, přesnost, odpovědnost a důsledky za lhaní. K řešení tohoto problému Hoskinson navrhl „dluhopisy pravdivosti“, které by zavedly finanční postih za nepřesnou žurnalistiku. Upozornil na přijatý koncept ověřovatelů faktů, ale tvrdil, že neexistuje žádný opravný prostředek, když se mýlí. Naznačil také, že kritici se bojí změny a vyložení peněz na stůl za věci, které píší a říkají. Hoskinson poprvé potvrdil svůj zájem o koupi CoinDesku s cílem přetvořit jeho současný model na směs zpravodajské a komunitní platformy ve videu vysílaném 20. ledna.