Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Changpeng Zhao (CZ) Varování o Rizicích Stablecoinů a Odklonu od amerického dolaru

Changpeng Zhao (CZ) Varování o Rizicích Stablecoinů a Odklonu od amerického dolaru

Generální ředitel společnosti Binance Changpeng Zhao (CZ) nedávno prohlásil, že kryptografický průmysl se pravděpodobně odkloní od stablecoinů založených na amerických dolarech kvůli nedávnému tlaku regulátorů. Naznačil, že populárnějšími se stanou stablecoiny založené na eurech, jenech a singapurských dolarech. CZ se také zmínil o algoritmických stablecoinech, ale varoval, že jsou s nimi spojena rizika, která stablecoiny podporované fiatem nemají. Tato rizika by podle něj měla být uživatelům transparentně zveřejněna a zveřejněny by měly být i rezervy pro stablecoiny podporované fiatem. Uživatelé se tak mohou informovaně rozhodnout, které stablecoiny chtějí používat. Toto prohlášení přišlo jen den poté, co SEC obvinila americký dolarový stablecoin Binance USD (BUSD) z toho, že je neregistrovaným cenným papírem. Algoritmický stablecoin TerraUSD (UST) v květnu ztratil vazbu na americký dolar, což investorům způsobilo ztráty přes 20 miliard USD.

Kryptografický průmysl čelí zvýšenému tlaku ze strany regulačních orgánů, což vede k odklonu od stablecoinů založených na americkém dolaru. CZ věří, že stablecoiny založené na eurech, jenech a singapurských dolarech budou stále populárnější, ale varuje, že algoritmické stablecoiny s sebou nesou rizika, která stablecoiny podporované fiat nemají. Domnívá se, že tato rizika by měla být uživatelům transparentně zveřejněna a měly by být zveřejněny i rezervy pro stablecoiny podporované fiatem, aby se uživatelé mohli informovaně rozhodnout. Nedávné obvinění SEC, že Binance USD (BUSD) je neregistrovaným cenným papírem, a ztráty způsobené ztrátou vazby TerraUSD (UST) na americký dolar slouží jako připomínka rizik spojených se stablecoiny.

Burzy zmíněné v tomto článku

Burza Binance

Zdroj informací

cointelegraph.com ⧉

Sentiment

↘️ Negativní

ⓘ Informace o sentimentu zobrazené na těchto webových stránkách jsou poskytovány externím auditorem. Tyto informace nejsou manuálně kontrolovány ani upravovány naší redakcí a slouží výhradně k automatické analýze sentimentu jednotlivých článků. Neschvalujeme ani nezaručujeme přesnost těchto informací a neměli byste se na ně spoléhat jako na náhradu vašeho vlastního výzkumu nebo úsudku. Děkujeme za pochopení.

🔥 Další horké novinky

Solana Spaces zavírá prodejny v New Yorku a Miami a přesouvá pozornost na platformu DRiP Airdrop

Mastercard a Immersve Spojují Síly pro Kryptografické Platby pomocí USD Coin

Ripple je připraven porazit SEC u soudu, Deaton si je jistý mega rally XRP

Společnost Polygon Labs snižuje svůj tým o 20 % a propouští 100 zaměstnanců

Charles Hoskinson se domnívá, že nedávný zásah amerických regulačních orgánů proti kryptoměnám je způsoben listopadovým krachem FTX Sam Bankman

Spuštění TruthGPT: AI Chat Bot pro šíření objektivní pravdy o kryptoměnách

Bitcoin (BTC) překonává Visa a překonává tržní kapitalizaci 470 miliard dolarů

Cena a aktivita Cardano (ADA) prudce rostou, protože decentralizované protokoly vyhnaly TVL na rekordní hodnoty

Bitcoin (BTC) se blíží k důležitému týdennímu závěru s cílovou hodnotou 180 000 USD.