Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » CFTC odhaluje podvodné aktivity: Byla FTXS SBF dopadena?

CFTC odhaluje podvodné aktivity: Byla FTXS SBF dopadena?

Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) nedávno zahájila řízení proti FTXs SBF, platformě pro obchodování s kryptoměnovými deriváty, kvůli podvodu. CFTC tvrdí, že SBF učinila nepravdivá prohlášení a zpronevěřila finanční prostředky zákazníků. V důsledku toho CFTC požaduje náhradu škody pro zákazníky a také občanskoprávní peněžité sankce.

CFTC je federální agentura, která reguluje obchodování s komoditami a deriváty ve Spojených státech. Je odpovědná za prosazování zákona o komoditních burzách, který zakazuje podvody a manipulace na komoditních trzích. V tomto případě CFTC tvrdí, že společnost SBF poskytla zákazníkům nepravdivá prohlášení o bezpečnosti jejich finančních prostředků a tyto prostředky zpronevěřila.

CFTC nyní požaduje náhradu škody pro zákazníky, kteří byli údajným podvodem postiženi, a také občanskoprávní peněžité sankce. Je důležité poznamenat, že obvinění CFTC jsou pouze obvinění a společnost SBF zatím nebyla shledána vinnou. Pokud by však byla společnost SBF shledána vinnou, mohla by čelit značným sankcím.

Je důležité, aby si uživatelé kryptoměn byli vědomi rizik spojených s obchodováním s digitálními aktivy. Je důležité provést vlastní průzkum a uvědomit si možnost podvodů a manipulací na trzích.