Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Cardano TVL Skokí o 36%, Minswap Dominuje DApp Trhu

Cardano TVL Skokí o 36%, Minswap Dominuje DApp Trhu

Aktivita v oblasti decentralizovaných financí (DeFi) na platformě Cardano (ADA) prudce roste, protože konkurent Etherea (ETH) odstartoval žhavý začátek roku 2023. Podle DeFi Llama má Cardano v době psaní tohoto článku celkovou uzamčenou hodnotu (TVL) 65,97 milionu dolarů, což je 36% nárůst oproti 1. lednu, kdy TVL Cardana činilo 48,5 milionu dolarů. TVL se vypočítá vynásobením výše kolaterálu uzamčeného v síti aktuální hodnotou aktiv.

Minswap, multipoolová decentralizovaná burza (DEX), je s 27,26 milionu dolarů v TVL, což představuje více než 41 % TVL v blockchainu Cardano, nejlepší decentralizovanou aplikací (DApp). Indigo, decentralizovaná platforma pro obchodování se syntetickými látkami, je druhou nejvýznamnější DApp s 11,35 milionu dolarů v TVL, následovaná WingRiders, DEX automatizovaným tvůrcem trhu (AMM) s 10,87 milionu dolarů v TVL. Indigo i WingRiders zaznamenaly za poslední měsíc nárůst TVL o zhruba 25 %.

Skok TVL Cardana úzce souvisí s nárůstem jeho ceny: ADA se v době psaní článku obchoduje kolem 0,322 USD a od 31. prosince vzrostlo o více než 31 %. Osmé kryptoaktivum podle tržní kapitalizace je stále téměř o 90 % níže než jeho historické maximum 3,09 USD, kterého dosáhlo v září 2021.