Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Cardano DeFi Aktivity Zaznamenávají Rychlý Nárůst Uzamčených Hodnot, Djed Overcollateralizovaný Stablecoin Přispívá K Tomu

Cardano DeFi Aktivity Zaznamenávají Rychlý Nárůst Uzamčených Hodnot, Djed Overcollateralizovaný Stablecoin Přispívá K Tomu

Protokoly DeFi společnosti Cardano zaznamenaly prudký nárůst uzamčených uživatelských aktiv, přičemž celková uzamčená hodnota (TVL) dosáhla k 7. únoru více než 103 milionů dolarů. To je více než dvojnásobek částky z 1. ledna, kdy TVL činil 48,95 milionu USD. Růst TVL je pravděpodobně způsoben širším oživením na kryptotrhu, kdy Bitcoin na začátku února vzrostl z hodnoty pod 15 000 USD na více než 24 000 USD. TVL společnosti Cardano DeFi se rozšiřuje rychleji než celý trh, přičemž od 1. ledna do 7. února vzrostl o více než 100 %.

Oživení DeFi aktivit v Cardanu lze přičíst několika faktorům, včetně oživení cen ADA po 70% poklesu z maxim z roku 2021. Cardano je platforma pro inteligentní uzavírání smluv typu proof-of-stake a vývojáři provádějí změny a přidávají funkce, aby zvýšili škálovatelnost. Cardano používá model nespotřebovaného výstupu z transakce (UTXO), který uživatelům umožňuje předem znát poplatky, které zaplatí.

Decentralizovaná burza MinSwap je dominantním protokolem DeFi s 32% podílem na trhu a spravuje aktiva uživatelů ve výši 34,07 milionu dolarů. Djed, overcollateralizovaný stablecoin vyvinutý společnostmi Input-Output Global (IOG) a COTI, má TVL ve výši 11 milionů USD. Tento stablecoin byl spuštěn na začátku února 2023 a je overcollateralizován v rozmezí 400 % až 800 % podle ADA. Djed by mohl být v následujících měsících integrován do více než 40 projektů v konkurenčním Ethereu.