Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Cardano (ADA) se snaží prorazit nad kritickou zónu odporu 0.405-0.42 USD

Cardano (ADA) se snaží prorazit nad kritickou zónu odporu 0.405-0.42 USD

V době tisku se cena Cardano (ADA) pohybovala na úrovni 0,40 USD a za posledních 24 hodin zaznamenala mírný pokles o 1,1 %, přičemž za celý týden si připsala 5,4 %. Cena se tak nachází těsně pod kritickou zónou rezistence mezi 0,405 a 0,42 USD poté, co se ADA v polovině ledna vymanila z klesajícího trendu, který trvá od června 2022. Tato zóna mezi 0,405 a 0,42 USD sloužila ceně jako extrémně silná podpora od května do začátku října 2022, než 10. října došlo k prolomení směrem dolů. Nyní se 200denní EMA blíží k vrcholu zóny odporu na úrovni 0,42 USD. Pokud se ceně podaří tuto úroveň překonat, mohli by býci ADA získat převahu. Pokud býci neuspějí, mohlo by dojít k opětovnému otestování supportu na úrovni 0,373 USD a následně 100denního EMA na úrovni 0,348 USD.

Kromě makroekonomických událostí a širších finančních trhů mohou investoři do ADA doufat také v důvod rally, který je vlastní síti Cardano, jako například v úterý spuštěný overcollateralizovaný stablecoin Djed na mainnetu. TVL Djedu činil podle údajů DefiLlama 10,35 milionu dolarů a od té doby se zvýšil na 11,67 milionu dolarů. Stablecoin má rezervní poměr 633 %, což znamená, že každý Djed je krytý více než šestinásobkem své hodnoty v ADA. S aktuálně 29,4 milionu ADA však Djed zatím nečerpá tak velký objem, aby měl vliv na cenu.

Cena Cardana zažívá od začátku roku (YTD) silný nárůst o přibližně 62 %, ale nyní stojí před klíčovým okamžikem „make or break“ na 1denním grafu. Pokud se ceně podaří překonat zónu rezistence mezi 0,405 a 0,42 USD, mohli by býci ADA získat převahu. Pokud býci neuspějí, mohlo by dojít k opětovnému otestování supportu na úrovni 0,373 USD a následně 100denního EMA na úrovni 0,348 USD. Aby cena Cardana tuto rezistenci překonala, byl na mainnetu spuštěn stablecoin Djed. Djed má rezervní poměr 633 %, což znamená, že každý Djed je krytý více než šestinásobkem své hodnoty v ADA. S aktuálním počtem 29,4 milionu ADA však Djed zatím nečerpá tak velký objem, aby měl na cenu vliv.

Kryptoměny zmíněné v tomto článku

Cardano

Zdroj informací

www.newsbtc.com ⧉

Sentiment

↗️ Pozitivní

ⓘ Informace o sentimentu zobrazené na těchto webových stránkách jsou poskytovány externím auditorem. Tyto informace nejsou manuálně kontrolovány ani upravovány naší redakcí a slouží výhradně k automatické analýze sentimentu jednotlivých článků. Neschvalujeme ani nezaručujeme přesnost těchto informací a neměli byste se na ně spoléhat jako na náhradu vašeho vlastního výzkumu nebo úsudku. Děkujeme za pochopení.

🔥 Další horké novinky

Solana Spaces zavírá prodejny v New Yorku a Miami a přesouvá pozornost na platformu DRiP Airdrop

Mastercard a Immersve Spojují Síly pro Kryptografické Platby pomocí USD Coin

Ripple je připraven porazit SEC u soudu, Deaton si je jistý mega rally XRP

Společnost Polygon Labs snižuje svůj tým o 20 % a propouští 100 zaměstnanců

Charles Hoskinson se domnívá, že nedávný zásah amerických regulačních orgánů proti kryptoměnám je způsoben listopadovým krachem FTX Sam Bankman

Spuštění TruthGPT: AI Chat Bot pro šíření objektivní pravdy o kryptoměnách

Bitcoin (BTC) překonává Visa a překonává tržní kapitalizaci 470 miliard dolarů

Cena a aktivita Cardano (ADA) prudce rostou, protože decentralizované protokoly vyhnaly TVL na rekordní hodnoty

Bitcoin (BTC) se blíží k důležitému týdennímu závěru s cílovou hodnotou 180 000 USD.