Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Cardano (ADA) se snaží překonat zavedené subjekty a spuštění stablecoinu Djed může výrazně zlepšit jeho vyhlídky na dosažení cíle 1 USD.

Cardano (ADA) se snaží překonat zavedené subjekty a spuštění stablecoinu Djed může výrazně zlepšit jeho vyhlídky na dosažení cíle 1 USD.

Cardano (ADA) je jedním z nejslibnějších kryptoměnových projektů, který se díky zrychlenému vývoji sítě snaží překonat zavedené subjekty, jako je Ethereum (ETH). Očekává se, že tato síťová aktivita bude mít pozitivní dopad na hodnotu ADA, a od začátku roku vykazuje ADA býčí trend, přičemž dosáhla ročního maxima kolem 0,39 USD. ADA však čelí rezistenci na úrovni 0,40 USD, jejíž překonání je pro býky výzvou k dosažení cíle 1 USD.

Očekává se, že spuštění stablecoinu Djed v posledním lednovém týdnu výrazně zlepší vyhlídky Cardana tím, že zvýší metriku TVL (Total Value Locked) sítě, která je klíčovým ukazatelem blockchainové aktivity, zejména v oblasti decentralizovaných financí (DeFi). Djed není kryta fiat měnou, ale měnou Cardano, což by mohlo mít vliv na její stabilitu. I přes tyto obavy se však očekává, že spuštění stablecoinu bude mít na ADA pozitivní dopad.

Síť Cardano prochází také několika dalšími významnými změnami, které potenciálně mohou hodnotu ADA posunout směrem k 1 USD. Patří mezi ně představení vůbec prvního smart kontraktu napsaného v inovativním programovacím jazyce Pythonic Eopsin a upgrade, který zavádí nové vestavěné funkce do smart kontraktů Plutus. Dne 14. února má síť také vydat aktualizaci, která umožní Plutu podporovat podpisy Schnorr a ECDSA (Elliptic Curve Digital Signature Algorithm).

Rostoucí vývojové iniciativy a pozitivní technické analýzy již vedou k tomu, že síť Cardano využívá stále více uživatelů. Jednodenní technická analýza ADA je převážně býčí, přičemž shrnutí se shoduje se sentimentem „koupit“ na hodnotě 12 a klouzavé průměry signalizují „silný nákup“ měřící na 11. Vyhlídky na to, že ADA dosáhne 1 USD, jsou silné a úspěch ADA bude záviset na obecné trajektorii trhu a schopnosti sítě vykazovat stabilitu.