Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Byly ze společnosti Solana Protocol Raydium ukradeny 2 miliony?

Byly ze společnosti Solana Protocol Raydium ukradeny 2 miliony?

Nedávno byl hacknut kryptoměnový protokol Solana a ukradena kryptoměna v hodnotě 2 milionů dolarů. Hackeři se zaměřili na protokol Raydium, což je decentralizovaná finanční platforma (DeFi) postavená na blockchainu Solana. Protokol Raydium slouží k usnadnění obchodování s digitálními aktivy, jako jsou kryptoměny.

Hackerům se podařilo získat přístup k protokolu Raydium zneužitím zranitelnosti v kódu. Tento přístup pak využili k převodu finančních prostředků z protokolu Raydium do vlastních peněženek. Tým Raydium od té doby přijal opatření k zabezpečení protokolu a zabránění dalším útokům.

Kryptoměnové protokoly jsou kvůli své decentralizované povaze náchylné k hackerským útokům. To znamená, že kdokoli s přístupem ke kódu jej může potenciálně zneužít a ukrást finanční prostředky. Je důležité, aby uživatelé kryptoměnových protokolů podnikli kroky k ochraně svých prostředků, například používali silná hesla a dvoufaktorové ověřování. Kromě toho by si uživatelé měli být vědomi rizik spojených s používáním kryptoměnových protokolů a podniknout kroky k jejich minimalizaci.