Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » „Bude SBF čelit spravedlnosti za údajný podvod na Bahamách a v New Yorku?“

„Bude SBF čelit spravedlnosti za údajný podvod na Bahamách a v New Yorku?“

Kryptoměny jsou digitální aktiva, která se používají jako forma platby nebo investice. Komise pro cenné papíry (SEC) nedávno obvinila společnost SBF, která se zabývá kryptoměnami, z podvodu. Zakladatel společnosti SBF byl zatčen na Bahamách a trestně obviněn v New Yorku. SEC obvinila společnost SBF z podvodu na investorech ve výši více než 30 milionů dolarů.

Ve stížnosti SEC se uvádí, že společnost SBF a její zakladatel, který je zároveň generálním ředitelem společnosti, uvedli investory v omyl nepravdivými prohlášeními o finančních údajích a činnosti společnosti. Společnost také údajně zpronevěřila finanční prostředky investorů pro osobní potřebu. Zakladatel společnosti SBF byl zatčen na Bahamách a v současné době čeká na vydání do Spojených států.

Komise SEC požaduje trvalý soudní příkaz proti společnosti SBF a jejímu zakladateli, jakož i občanskoprávní sankce a odpuštění neoprávněně získaných zisků. SEC rovněž požaduje, aby zakladateli bylo zakázáno vykonávat funkci vedoucího pracovníka nebo ředitele jakékoli veřejné společnosti. Tento případ je připomínkou toho, jak důležité je při investování do kryptoměn postupovat s náležitou péčí.