Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Bude Sam Bankman-Fried vydán? CFTC přidává další obvinění

Bude Sam Bankman-Fried vydán? CFTC přidává další obvinění

Americká Komise pro obchodování s komoditními futures (CFTC) nedávno doplnila obvinění proti Samu Bankman-Friedovi, generálnímu řediteli společnosti Alameda Research. Bankman-Fried v současné době čelí vydání ze Spojeného království do USA. Je obviněn z podvodu a zpronevěry finančních prostředků souvisejících s kryptoměnami.

CFTC obvinila Bankmana-Frieda z podvodu a zpronevěry finančních prostředků souvisejících s kryptoměnou. Údajně využil své pozice generálního ředitele společnosti Alameda Research ke zpronevěře finančních prostředků od zákazníků. Je rovněž obviněn z nepravdivých prohlášení vůči zákazníkům a z účasti na klamavých praktikách.

CFTC požádala o vydání Bankmana-Frieda do USA, aby mohl čelit obviněním. V případě odsouzení mu hrozí až 20 let vězení a pokuta až 1 milion dolarů.

Kryptoměna je digitální forma měny, která není regulována žádnou vládou ani centrální bankou. Stává se stále populárnější jako forma placení a investování. Je však důležité uvědomit si rizika spojená s investováním do kryptoměn. Před investováním je důležité provést průzkum a porozumět rizikům.