Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Bude prosincové zvýšení sazeb Fedu nižší, než se očekávalo?

Bude prosincové zvýšení sazeb Fedu nižší, než se očekávalo?

Federální rezervní systém nedávno oznámil, že zvýší úrokové sazby o 0,25 %, což je nižší částka než dříve očekávané zvýšení o 0,75 %. Toto rozhodnutí bylo učiněno v reakci na současné ekonomické klima, které bylo ovlivněno probíhající obchodní válkou mezi USA a Čínou.

Rozhodnutí zvýšit úrokové sazby o nižší částku, než se očekávalo, má důsledky pro trh s kryptoměnami. Kryptoměny jsou často považovány za zajištění proti inflaci, a když Federální rezervní systém zvýší úrokové sazby, může to vést k poklesu hodnoty kryptoměn. Je to proto, že když jsou úrokové sazby vyšší, investoři své peníze s větší pravděpodobností vloží do tradičních investic, jako jsou akcie a dluhopisy, než do kryptoměn.

Rozhodnutí Federálního rezervního systému zvýšit úrokové sazby o nižší částku, než se očekávalo, bude mít na trh s kryptoměnami pravděpodobně pozitivní vliv. Nižší úrokové sazby znamenají, že investoři budou s větší pravděpodobností vkládat své peníze do kryptoměn, což by mohlo vést ke zvýšení jejich hodnoty.