Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Bude mít snížení ratingu akcií Robinhood ze strany Citi vliv na FTX Fallout?

Bude mít snížení ratingu akcií Robinhood ze strany Citi vliv na FTX Fallout?

Citi nedávno snížila rating akcií společnosti Robinhood z Buy na Neutral. Důvodem jsou obavy z dopadů nedávného sporu s FTX. Citi se domnívá, že snížení ratingu by mohlo mít negativní dopad na cenu akcií společnosti Robinhood.

Spor mezi společnostmi Robinhood a FTX začal, když společnost Robinhood zablokovala uživatelům nákup akcií společnosti GameStop. To vyvolalo velkou odezvu a FTX na to reagovala spuštěním tokenu s názvem „FuckRobinhood“. Tento token byl navržen tak, aby sledoval cenu akcií společnosti Robinhood, a měl sloužit jako způsob, jak mohou lidé vyjádřit svou nespokojenost s touto společností.

Citi se domnívá, že tato kontroverze způsobila společnosti Robinhood velkou negativní publicitu a že by to mohlo mít na společnost dlouhodobý dopad. Domnívá se také, že kontroverze by mohla vést k větší regulaci akciového trhu a že by to mohlo mít negativní dopad na cenu akcií společnosti Robinhood.

Celkově je snížení ratingu akcií společnosti Robinhood ze strany Citi známkou toho, že společnost čelí vážným problémům. Uvidíme, jak společnost na tuto kontroverzi zareaguje a jak to ovlivní cenu jejích akcií v dlouhodobém horizontu.