Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » BNY Mellon: Institucionální Investoři Zůstávají Nadále Zaujati Kryptoměnami Navzdory Poklesu Trhu

BNY Mellon: Institucionální Investoři Zůstávají Nadále Zaujati Kryptoměnami Navzdory Poklesu Trhu

Navzdory poklesu trhu s kryptoměnami v roce 2022 je Michael Demissie, vedoucí oddělení digitálních aktiv v Bank of New York Mellon (BNY Mellon), i nadále přesvědčen, že institucionální investoři ve svém zájmu o digitální aktiva nepoleví. Potvrzují to i výsledky průzkumu, který BNY Mellon provedla v říjnu 2022 a podle kterého má 91 % klientů depozitářských bank zájem investovat do tokenizovaných produktů založených na blockchainu. Kromě toho 86 % institucionálních hráčů zaujímá strategii „kup a drž“, což naznačuje, že trh s kryptoměnami považují za dlouhodobou hru. 88 % dotázaných také uvedlo, že silný pokles trhu s kryptoměnami v roce 2022 nezměnil jejich plány investovat do sektoru digitálních aktiv v dlouhodobém horizontu.

S cílem dále podporovat zavádění digitálních aktiv jmenovala společnost BNY Mellon v únoru 2022 Caroline Butlerovou generální ředitelkou společnosti pro digitální aktiva. Dříve zastávala funkci generální ředitelky pro služby úschovy. V říjnu 2022 spustila společnost BNY Mellon vlastní platformu pro úschovu digitálních aktiv, která vybraným institucionálním klientům nabízí možnost investovat do bitcoinu (BTC) a etheru (ETH). Kromě toho firma navázala spolupráci s platformou pro měření na řetězci Chainalysis, která jí pomáhá sledovat a analyzovat kryptoměnové produkty.

V oblasti digitálních aktiv se pohybují i další velké banky. Společnost Goldman Sach údajně projevila zájem o koupi kryptoměnových firem poté, co několik z nich bylo v listopadu postiženo katastrofálním kolapsem FTX. Generální ředitel JPMorgan Jamie Dimon není fanouškem Bitcoinu, ale jeho firma se v nedávné době zabývala službami založenými na blockchainu a v listopadu úspěšně provedla přeshraniční transakci pomocí decentralizovaného financování (DeFi) na veřejném blockchainu.

Navzdory poklesu trhu Michael Demissie věří, že odvětví digitálních aktiv „zde zůstane“ a že je třeba ve Washingtonu D.C. vykonat více práce, aby se zajistila regulační jasnost. Řekl: „Rozhodně potřebujeme jasnou regulaci a pravidla pro cestu. Potřebujeme zodpovědné subjekty, které dokážou nabídnout spolehlivé služby, jež dostojí důvěře investorů. Je důležité, abychom se v tomto prostoru pohybovali zodpovědně.“