Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Bitcoinoví milionáři: Nová Úroda po Medvědím Trhu začíná Růst

Bitcoinoví milionáři: Nová Úroda po Medvědím Trhu začíná Růst

Po loňském medvědím trhu, který se podepsal na většině kryptoměn, se Bitcoin (BTC) opět dostává na titulní strany novin, protože dosahuje nových úrovní a vytváří novou várku milionářů. Údaje shromážděné společností Finbold ukazují, že počet adres Bitcoinových milionářů k 28. lednu činil 72 483, což představuje nárůst o 44 399, tj. 61 %, oproti číslu 28 084 z 5. ledna. Během tohoto období se hodnota Bitcoinu zvýšila přibližně o 37 %. Server BitInfoCharts.com uvádí, že 67 551 různých adres má zůstatek Bitcoinu v hodnotě více než 1 milion dolarů a 4 932 adres drží Bitcoin v hodnotě více než 10 milionů dolarů.

Nová úroda milionářů zdaleka nepatří k adresám, které utrpěly ztráty během loňské kryptozimy. Zpráva společnosti Finbold uvádí, že v roce 2022 bylo zlikvidováno 71 085 držitelů milionářských adres. Prudký nárůst ceny a vznik nových bitcoinových milionářů lze přičíst tomu, že kryptografický trh nechal za sebou medvědí podmínky roku 2022 a také klesající míru inflace ve Spojených státech. Federální rezervní systém pravděpodobně zmírní svou agresivní měnovou politiku, což je pro riziková aktiva, jako je Bitcoin, výhodné.

Udržení počtu bitcoinových milionářů však zůstává výzvou vzhledem k tomu, že celkový trh stále čelí nejistotě. Bitcoin se stále nachází ve volatilních podmínkách, které se částečně rozšířily z minulého roku. Technické ukazatele nabízejí smíšené signály ohledně budoucnosti aktiva, přičemž byla poprvé v historii zaznamenána týdenní formace obávaného smrtícího kříže. Na druhou stranu existuje možnost, že Bitcoin projde formací zlatého kříže, což by mohlo signalizovat trvalé zisky. V době tisku se Bitcoin obchodoval za 23 009 USD a za posledních sedm dní si připsal méně než 1 %.