Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Bitcoin zůstává nepohyblivý, zatímco instituce přijímají aktivum s dlouhodobým cílem

Bitcoin zůstává nepohyblivý, zatímco instituce přijímají aktivum s dlouhodobým cílem

Přestože Bitcoin (BTC) na začátku roku 2023 zaznamenal zisky, údaje naznačují, že prodloužený medvědí trh neměl na jeho nabídku výrazný vliv. Podle kryptoanalytické společnosti Glassnode nebylo rekordních 48,25 % všech Bitcoinů přesunuto nebo zobchodováno za více než dva roky. To naznačuje, že investoři se rozhodují držet toto aktivum navzdory různým fázím pohybu tržních cen. Mohlo by to také naznačovat, že Bitcoin nabývá na síle směrem k tomu, aby se stal digitálním zlatem a uchovatelem hodnoty.

Nepohyblivý Bitcoin se shoduje s obdobím, kdy toto aktivum zaznamenalo zvýšené přijetí ze strany institucí. Instituce se pustily do Bitcoinu s dlouhodobým cílem, což částečně pomohlo aktivu zvýšit jeho ocenění. K nepohyblivé zásobě bitcoinů by mohly přispívat i ztracené bitcoiny.

Bitcoin v současné době cílí na 21 000 USD a v době tisku se obchodoval za 20 949 USD, přičemž za posledních 24 hodin si připsal přibližně 0,5 %. Aktivum se těší týdenní rally a zaznamenalo příliv kapitálu ve výši více než 70 miliard dolarů. Nelikvidní bitcoin může napovědět, co lze z hlediska pohybu ceny očekávat. Pokud aktivum zůstane delší dobu bez pohybu, může trh zažít určitou stabilitu, zatímco prodej nebo transakce poukazují na zvýšenou pravděpodobnost volatility.