Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Bitcoin Vzestupuje o 11 %, Smazává Škody Způsobené Bankman-Friedovým Podvodem

Bitcoin Vzestupuje o 11 %, Smazává Škody Způsobené Bankman-Friedovým Podvodem

Bitcoin za posledních 24 hodin vzrostl o 11 %, v době zveřejnění článku se obchodoval za 20 975 USD a testoval rozpětí, které vymazává škody způsobené jeho ceně údajným podvodníkem Samem Bankmanem-Friedem. Špičková kryptoměna během několika minut překonala hranici 20 000 dolarů, což je historický a psychologicky významný cenový bod. Toto číslo představuje virtuální vrchol býčího tažení BTC v roce 2017 a jeho listopadový propad pod toto předchozí historické maximum byl bezprecedentní.

Tento propad byl způsoben pádem Bankman-Friedovy krypto burzy FTX, která se údajně podílela na trestném zneužívání finančních prostředků zákazníků. Americké úřady nyní Bankmana-Frieda obviňují ze spáchání jednoho z největších finančních podvodů v historii USA a on sám přiznal svou vinu, přičemž mu za různá obvinění hrozí až 115 let vězení.

Prudký nárůst ceny bitcoinu vyvolal široký vzestup na celkových kryptotrhu, přičemž cena etherea je v současné době na úrovni 1 548 USD, což představuje nárůst o 6 % za posledních 24 hodin. Tento nárůst smazal škody, které ceně Bitcoinu způsobil údajný Bankman-Friedův podvod.