Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Bitcoin oslavuje 14. výročí vzniku s oslabením, FUD a protivětry: Analýza trhu

Bitcoin oslavuje 14. výročí vzniku s oslabením, FUD a protivětry: Analýza trhu

Včera uplynulo 14 let od vzniku bloku Genesis, prvního bloku bitcoinu, který vytěžil jeho anonymní tvůrce Satoshi Nakamoto. Zatímco bitcoinová komunita tuto událost oslavovala, nejvyšší kryptoměna podle CoinGecko v denním časovém horizontu oslabila o 0,5 %.

Býčí nálada Bitcoinu se zatím projevuje v grafech, přičemž někteří analytici na Twitteru očekávají téměř absurdní zisky BTC v tomto roce 2023. Vzestupné trajektorii Bitcoinu však v současnosti brání několik věcí. Jednou z nich je ztráta silné důvěry institucionálních investorů v tuto kryptoměnu, přičemž minulý týden trhy zasáhly zprávy o tom, že Bitcoin zaostává za akciemi a zlatem. Součástí rovnice jsou také makroekonomické protivětry, přičemž Michael Burry, muž, který v roce 2008 vsadil proti trhu s bydlením, uvedl, že inflace se v tomto roce 2023 zvýší.

Na váze přidává i vývoj situace mezi dvojčaty Winklevossovými a společností DCG, která vyvolala strach, nejistotu a pochybnosti. Vzhledem k tomu, že Grayscale se potýká s následnými a výraznými poklesy svého Ethereum a Bitcoin Trust, FUD je jistě ve vzduchu, i když komunita slaví Den vzniku Bitcoinu.

S blížícím se zápisem ze zasedání Federálního výboru pro volný trh je vidět, že špičková kryptografie zůstává na své současné podpoře na úrovni 16 515 USD. Aby však BTC vůbec dosáhl 17 000 USD, musí prolomit současnou rezistenci na úrovni 16 812 USD, což se může, ale nemusí stát, jakmile zasedání FOMC skončí.