Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Bitcoin dosáhl 24 000, když ho následovaly altcoiny

Bitcoin dosáhl 24 000, když ho následovaly altcoiny

Bitcoin (BTC) ve středu večer krátce pokořil hranici 24 000, čímž se dostal na úroveň, která byla naposledy zaznamenána v polovině srpna loňského roku. Navzdory poklesu na 23 800 dolarů v době tisku si největší kryptoměna za den připsala 3,6 % a za posledních 30 dní dokonce 42 %. Stalo se tak po rozhodnutí Federálního rezervního systému zvýšit úrokové sazby o 25 bazických bodů ze 4,5 % na 4,75 %. Bitcoin v lednu posílil o téměř 40 %, což je nejlepší výsledek od roku 2013. Trhy však rozhodnutí Fedu nevěří, jak uvedl vedoucí výzkumu společnosti CoinShares James Butterfill.
Ke skoku Bitcoinu se přidaly i altcoiny: Ethereum (ETH) vzrostlo o 6,2 % a obchoduje se za 1 670 USD. To přichází v době, kdy se Ethereum připravuje na svůj upgrade v Šanghaji, který uživatelům umožní vybírat vsazené ETH. Testovací síť pro upgrade, nazvaná Zhejiang, byla spuštěna ve středu. Největším vítězem dne je Polygon (MATIC), jehož hodnota vzrostla o 13 %, čímž se cena tokenu dostala na tříměsíční maximum 1,23 USD. K dalším nejúspěšnějším patří Binance Coin (BNB), který vzrostl o 7,5 %, a Cardano (ADA), který vyskočil o 5,6 %.

Kryptoměny zmíněné v tomto článku

Bitcoin, BNB, Cardano, Ethereum, Polygon

Burzy zmíněné v tomto článku

Burza Binance

Zdroj informací

decrypt.co ⧉

Sentiment

↗️ Pozitivní

ⓘ Informace o sentimentu zobrazené na těchto webových stránkách jsou poskytovány externím auditorem. Tyto informace nejsou manuálně kontrolovány ani upravovány naší redakcí a slouží výhradně k automatické analýze sentimentu jednotlivých článků. Neschvalujeme ani nezaručujeme přesnost těchto informací a neměli byste se na ně spoléhat jako na náhradu vašeho vlastního výzkumu nebo úsudku. Děkujeme za pochopení.

🔥 Další horké novinky

Solana Spaces zavírá prodejny v New Yorku a Miami a přesouvá pozornost na platformu DRiP Airdrop

Mastercard a Immersve Spojují Síly pro Kryptografické Platby pomocí USD Coin

Ripple je připraven porazit SEC u soudu, Deaton si je jistý mega rally XRP

Společnost Polygon Labs snižuje svůj tým o 20 % a propouští 100 zaměstnanců

Charles Hoskinson se domnívá, že nedávný zásah amerických regulačních orgánů proti kryptoměnám je způsoben listopadovým krachem FTX Sam Bankman

Spuštění TruthGPT: AI Chat Bot pro šíření objektivní pravdy o kryptoměnách

Bitcoin (BTC) překonává Visa a překonává tržní kapitalizaci 470 miliard dolarů

Cena a aktivita Cardano (ADA) prudce rostou, protože decentralizované protokoly vyhnaly TVL na rekordní hodnoty

Bitcoin (BTC) se blíží k důležitému týdennímu závěru s cílovou hodnotou 180 000 USD.