Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Bitcoin (BTC) zažívá hvězdný leden s 40% rally na nejvyšší úroveň od srpna 2020

Bitcoin (BTC) zažívá hvězdný leden s 40% rally na nejvyšší úroveň od srpna 2020

Bitcoin (BTC) zažil hvězdný leden, kdy jeho cena vzrostla o 40 % oproti nejnižším úrovním. Podle údajů z trhu se kryptoměna v současné době pohybuje kolem 23 083 USD, což je její nejvyšší úroveň od srpna loňského roku. Jedná se o nejlepší měsíc od října 2021, kdy BTC zaznamenal 40% rally.

Obchodník s opcemi Christopher Newhouse z tvůrce trhu s kryptoměnami GSR se domnívá, že trh začal leden „výbušnou cenovou akcí v týdnu, kdy byl vytištěn prosincový CPI [index spotřebitelských cen]“. Poznamenal také, že v prvních dvou týdnech roku se vrátila poptávka na straně kupujících ze strany institucionálních investorů, což vedlo k likvidaci krátkých prodejců. Během 12 dnů, které následovaly po prosincové zprávě o inflaci, byly zlikvidovány krátké pozice vůči vlajkové kryptoměně v hodnotě přibližně 1,3 miliardy dolarů.

Analytici se domnívají, že další růst bitcoinu by mohl přijít po rozhodnutí Federálního rezervního systému o měsíčním zvýšení úrokových sazeb tento týden, přičemž se očekává, že centrální banka zvýší sazby o 25 bazických bodů, protože bude omezovat inflaci. Špičkový analytik kryptoměn Peter Brandt rovněž uvedl, že BTC se nedávno blýskl „extrémně vzácným“ býčím signálem.

Bitcoin Fear & Greed Index, který slouží jako souhrnný ukazatel důvěry a postoje investorů k trhu, poprvé za téměř rok vzrostl na „greed“. Index, který využívá více zdrojů, včetně sociálních médií, k vytvoření relativního čísla, které odráží náladu investorů, vzrostl z 6, když BTC loni klesl pod 18 000 USD. To naznačuje, že investoři se cítí na trhu s kryptoměnami jistější a už se nebojí, že by o něco přišli.

Kryptoměny zmíněné v tomto článku

Bitcoin

Zdroj informací

www.cryptoglobe.com ⧉

🔥 Další horké novinky

Solana Spaces zavírá prodejny v New Yorku a Miami a přesouvá pozornost na platformu DRiP Airdrop

Mastercard a Immersve Spojují Síly pro Kryptografické Platby pomocí USD Coin

Ripple je připraven porazit SEC u soudu, Deaton si je jistý mega rally XRP

Společnost Polygon Labs snižuje svůj tým o 20 % a propouští 100 zaměstnanců

Charles Hoskinson se domnívá, že nedávný zásah amerických regulačních orgánů proti kryptoměnám je způsoben listopadovým krachem FTX Sam Bankman

Spuštění TruthGPT: AI Chat Bot pro šíření objektivní pravdy o kryptoměnách

Bitcoin (BTC) překonává Visa a překonává tržní kapitalizaci 470 miliard dolarů

Cena a aktivita Cardano (ADA) prudce rostou, protože decentralizované protokoly vyhnaly TVL na rekordní hodnoty

Bitcoin (BTC) se blíží k důležitému týdennímu závěru s cílovou hodnotou 180 000 USD.