Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Bitcoin (BTC) zažívá hvězdný leden s 40% rally na nejvyšší úroveň od srpna 2020

Bitcoin (BTC) zažívá hvězdný leden s 40% rally na nejvyšší úroveň od srpna 2020

Bitcoin (BTC) zažil hvězdný leden, kdy jeho cena vzrostla o 40 % oproti nejnižším úrovním. Podle údajů z trhu se kryptoměna v současné době pohybuje kolem 23 083 USD, což je její nejvyšší úroveň od srpna loňského roku. Jedná se o nejlepší měsíc od října 2021, kdy BTC zaznamenal 40% rally.

Obchodník s opcemi Christopher Newhouse z tvůrce trhu s kryptoměnami GSR se domnívá, že trh začal leden „výbušnou cenovou akcí v týdnu, kdy byl vytištěn prosincový CPI [index spotřebitelských cen]“. Poznamenal také, že v prvních dvou týdnech roku se vrátila poptávka na straně kupujících ze strany institucionálních investorů, což vedlo k likvidaci krátkých prodejců. Během 12 dnů, které následovaly po prosincové zprávě o inflaci, byly zlikvidovány krátké pozice vůči vlajkové kryptoměně v hodnotě přibližně 1,3 miliardy dolarů.

Analytici se domnívají, že další růst bitcoinu by mohl přijít po rozhodnutí Federálního rezervního systému o měsíčním zvýšení úrokových sazeb tento týden, přičemž se očekává, že centrální banka zvýší sazby o 25 bazických bodů, protože bude omezovat inflaci. Špičkový analytik kryptoměn Peter Brandt rovněž uvedl, že BTC se nedávno blýskl „extrémně vzácným“ býčím signálem.

Bitcoin Fear & Greed Index, který slouží jako souhrnný ukazatel důvěry a postoje investorů k trhu, poprvé za téměř rok vzrostl na „greed“. Index, který využívá více zdrojů, včetně sociálních médií, k vytvoření relativního čísla, které odráží náladu investorů, vzrostl z 6, když BTC loni klesl pod 18 000 USD. To naznačuje, že investoři se cítí na trhu s kryptoměnami jistější a už se nebojí, že by o něco přišli.