Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Bitcoin a akcie v Asii posílily po zvýšení sazeb amerického Fedu a výsledcích společnosti Meta Platforms Inc.

Bitcoin a akcie v Asii posílily po zvýšení sazeb amerického Fedu a výsledcích společnosti Meta Platforms Inc.

Ve čtvrtek ráno v Asii bitcoin poprvé od poloviny srpna vzrostl nad 24 000 USD. Důvodem bylo noční zvýšení úrokových sazeb americkým Federálním rezervním systémem o 25 bazických bodů a prohlášení předsedy Fedu Jeroma Powella, že v ekonomice začal „dezinflační proces“. K tomu přispěla i lepší než očekávaná prognóza růstu platformy sociálních médií Meta Platforms Inc. Ether a většina dalších kryptoměn z první desítky nestablecoinových měn rovněž posílily, přičemž Polygon vyskočil o 10,9 % na 1,23 USD a Solana přidala 6,3 % na 25,38 USD. Dogecoin byl jediným tokenem v top 10, který klesl, ale za celý týden si udržel zisky. Americké akcie na základě komentářů rostly, přičemž index S&P 500 přidal 1,1 %, technologický index Nasdaq Composite posílil o 2 % a Dow Jones Industrial Average uzavřel se ziskem necelých 0,1 %.

Zvýšení sazeb Fedu bylo očekáváno a odráželo ekonomické údaje z posledních měsíců, které ukazovaly, že inflace se začala ochlazovat. Náklady na pracovní sílu zpomalují, v úterý zveřejněný index nákladů na zaměstnanost přidal v posledním čtvrtletí 1,0 %, což je nejmenší přírůstek od konce roku 2021. V prosinci se index spotřebitelských cen v USA meziročně zvýšil o 6,5 %, což je výrazně méně než listopadových 7,1 % a největší měsíční pokles od dubna 2020. Představitelé Fedu však ve středu uvedli, že si nemyslí, že by se zvyšováním sazeb úplně skončili, a již dříve naznačili, že by mohli sazby zvýšit až na 5 %. V současné době se úrokové sazby pohybují na úrovni 4,5 % až 4,75 %, což je nejvyšší úroveň za posledních 15 let.

Cena akcií společnosti Meta ve středu v průběhu odpoledního obchodování vzrostla o 2,8 % na 153,12 USD poté, co společnost oznámila, že poprvé dosáhla 2 miliard uživatelů a předpokládá silný růst do roku 2023. Investoři ve čtvrtek očekávají výsledky společností Apple Inc, Amazon.com Inc a Alphabet Inc, mateřské společnosti vyhledávače Google. V pátek budou také zveřejněny údaje o mzdách mimo zemědělský sektor v USA, což je další klíčový ukazatel inflace.

Kryptoměny zmíněné v tomto článku

Bitcoin, Dogecoin, Metadium, Polygon, Solana

Zdroj informací

forkast.news ⧉

Sentiment

↗️ Pozitivní

ⓘ Informace o sentimentu zobrazené na těchto webových stránkách jsou poskytovány externím auditorem. Tyto informace nejsou manuálně kontrolovány ani upravovány naší redakcí a slouží výhradně k automatické analýze sentimentu jednotlivých článků. Neschvalujeme ani nezaručujeme přesnost těchto informací a neměli byste se na ně spoléhat jako na náhradu vašeho vlastního výzkumu nebo úsudku. Děkujeme za pochopení.

🔥 Další horké novinky

Solana Spaces zavírá prodejny v New Yorku a Miami a přesouvá pozornost na platformu DRiP Airdrop

Mastercard a Immersve Spojují Síly pro Kryptografické Platby pomocí USD Coin

Ripple je připraven porazit SEC u soudu, Deaton si je jistý mega rally XRP

Společnost Polygon Labs snižuje svůj tým o 20 % a propouští 100 zaměstnanců

Charles Hoskinson se domnívá, že nedávný zásah amerických regulačních orgánů proti kryptoměnám je způsoben listopadovým krachem FTX Sam Bankman

Spuštění TruthGPT: AI Chat Bot pro šíření objektivní pravdy o kryptoměnách

Bitcoin (BTC) překonává Visa a překonává tržní kapitalizaci 470 miliard dolarů

Cena a aktivita Cardano (ADA) prudce rostou, protože decentralizované protokoly vyhnaly TVL na rekordní hodnoty

Bitcoin (BTC) se blíží k důležitému týdennímu závěru s cílovou hodnotou 180 000 USD.