Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » BankProv Zastavuje Půjčky Zajištěné Těžebními Zařízeními na Kryptoměny po Odpisu 47,9 Milionu USD

BankProv Zastavuje Půjčky Zajištěné Těžebními Zařízeními na Kryptoměny po Odpisu 47,9 Milionu USD

BankProv, holdingová společnost banky, která je přátelská ke kryptoměnám, odhalila, že již neposkytuje půjčky zajištěné těžebními zařízeními na kryptoměny. Stalo se tak poté, co v průběhu roku 2022 odepsala 47,9 milionu dolarů v úvěrech primárně zajištěných právě jimi. Podle podání Komisi pro cenné papíry Spojených států (SEC) BankProv již od čtvrtletí končícího 30. září 2022 snížila podíl svého portfolia digitálních aktiv tvořeného dluhy zajištěnými těžebními plošinami téměř o polovinu. K 30. prosinci loňského roku banka držela úvěry související s digitálními aktivy v hodnotě 41,2 milionu USD, přičemž úvěry v hodnotě 26,7 milionu USD byly zajištěny kryptografickými těžebními platformami.

Odvětví těžby kryptoměn se během býčího trhu v roce 2021 zadlužilo v obrovských objemech, přičemž často nabízelo těžební platformy, které vlastní, jako zástavu, aby si snížilo úrokové sazby. Medvědí trh začínající v roce 2022 však vedl k těžkým podmínkám pro těžaře, což mnohé z nich přinutilo prodat těžební platformy na bitcoiny (BTC), které vlastní, aby pokryli provozní náklady, což způsobilo pokles cen těžebního hardwaru. Navzdory klesajícím cenám byly některé banky, které vydaly dluhy zajištěné těžebními zařízeními, nuceny některé těžební stroje použité jako kolaterál zabavit. Společnost BankProv 30. září 2022 těžební zařízení zabavila výměnou za odpuštění úvěrů ve výši 27,4 milionu USD, což pro firmu znamenalo odpis 11,3 milionu USD. To pravděpodobně významně přispělo k jejímu rozhodnutí přestat poskytovat tyto typy úvěrů. Finanční ředitel její holdingové společnosti Provident Bancorp poznamenal, že navzdory ztrátám v roce 2022 vstupují do roku 2023 dobře kapitalizovaní a dobře diverzifikovaní.