Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Bankman-Friedova obhajoba Usiluje o Zrušení Podmínek Kauce, Zabraňujících Přístupu k FTX Aktivům

Bankman-Friedova obhajoba Usiluje o Zrušení Podmínek Kauce, Zabraňujících Přístupu k FTX Aktivům

Právní tým Sama Bankmana-Frieda usiluje o zrušení podmínky kauce, která mu brání v přístupu k prostředkům FTX. Podle soudních spisů z 28. ledna se v dopise Bankman-Friedova právníka Marka Cohena soudci okresního soudu Spojených států Lewisi Kaplanovi uvádí, že Bankman-Fried by měl mít přístup k aktivům drženým společností FTX, a tvrdí, že klient nebyl zapojen do předchozích neoprávněných transakcí. FTX a FTX US se v souvislosti s krachem kryptoměnové burzy v listopadu 2022 domáhaly více než 659 milionů dolarů z neoprávněných převodů. Společnost Bankman-Fried jakoukoli účast na transakcích popřela.

V dopise zaslaném Kaplanovi bylo uvedeno, že Bankman-Fried má „zakázáno přistupovat k jakýmkoli aktivům FTX nebo Alameda nebo kryptoměnám, včetně aktiv nebo kryptoměn zakoupených za prostředky FTX nebo Alameda, nebo je převádět“, jak požadovaly americké orgány při prvním soudním jednání 3. ledna. Obhajoba tvrdila, že vládní vyšetřování potvrdilo Bankman-Friedovo tvrzení, že k těmto aktivům neměl přístup a nepřeváděl je, a požádala o zrušení podmínky kauce.

Kromě toho se dopis zabýval žádostí amerického ministerstva spravedlnosti z 27. ledna, která Bankmanovi-Friedovi zakazuje komunikovat se „současnými nebo bývalými zaměstnanci“ FTX nebo Alameda Research bez přítomnosti jeho advokáta. K tomu došlo poté, co Bankman-Fried údajně 15. ledna prostřednictvím signálu a e-mailu oslovil Rynea Millera, současného generálního poradce společnosti FTX US, a pokusil se „ovlivnit“ Millerovo svědectví. Obhajoba tvrdila, že by to zbytečně zatížilo Bankman-Friedovy zdroje a poškodilo jeho schopnost obhajoby.

Sam Bankman-Fried je v současné době propuštěn na kauci ve svém kalifornském rodinném domě a čelí osmi obviněním, včetně podvodů a praní špinavých peněz. Jeho právní tým usiluje o zrušení podmínky kauce, která mu brání v přístupu k finančním prostředkům FTX, a také podmínky, která mu zakazuje komunikovat se současnými nebo bývalými zaměstnanci FTX nebo Alameda Research bez přítomnosti jeho advokáta.