Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Avraham Eisenberg čelí obvinění z podvodu a manipulace, do Valentýna zůstává ve vazbě

Avraham Eisenberg čelí obvinění z podvodu a manipulace, do Valentýna zůstává ve vazbě

Uživatel kryptoměn Avraham Eisenberg čelí obvinění z trestných činů podvodu s komoditami, manipulace s komoditním trhem a podvodu při převodu. Eisenbergův právní tým se 2. února při slyšení u okresního soudu USA pro jižní okres New York vzdal práva na kauci. Federální soudce Richard Betman stanovil datum dalšího soudního jednání na 14. února, což naznačuje, že Eisenberg může zůstat ve vazbě nejméně do Valentýna.

Obvinění vyplývá ze zneužití decentralizované burzy Mango Markets v říjnu 2022, kdy Eisenberg údajně vybral kryptoměny v hodnotě zhruba 116 milionů dolarů. Eisenberg tvrdil, že jeho jednání bylo legální a bylo součástí „vysoce ziskové obchodní strategie“, nicméně americké úřady s tím nesouhlasily a v prosinci a lednu oznámily paralelní obvinění. V prosinci byl zatčen v Portoriku a 9. ledna byla podána obžaloba.

Poprvé se Eisenberg dostavil k soudu v jižním obvodu New Yorku po svém převozu z Portorika přes Oklahomu 2. února. Po svém zatčení se na sociálních sítích převážně odmlčel. Jeho právní tým souhlasil s vazbou v trestním řízení a následné soudní jednání je stanoveno na 14. února.