Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Ark Invest předpovídá, že cena bitcoinu dosáhne do roku 2023 1 milionu dolarů a veřejné blockchainy dosáhnou do roku 2030 20 bilionů dolarů.

Ark Invest předpovídá, že cena bitcoinu dosáhne do roku 2023 1 milionu dolarů a veřejné blockchainy dosáhnou do roku 2030 20 bilionů dolarů.

Bitcoin, digitální peněženky, veřejné blockchainy a sítě chytrých smluv jsou čtyři ze 14 „velkých nápadů“ pro rok 2023, které uvádí zpráva vydaná společností Ark Invest. Podle zprávy se dlouhodobá příležitost pro Bitcoin jen posiluje, přičemž cena jednoho Bitcoinu by v příštím desetiletí mohla přesáhnout 1 milion dolarů díky institucionálnímu zájmu společností BlackRock, BNY Mellon, Eaglebrook Advisors a Fidelity. Ark také očekává, že do roku 2030 budou mít veřejné blockchainy a chytré kontrakty tržní hodnotu 20 bilionů dolarů, respektive 5 bilionů dolarů. Počet uživatelů digitálních peněženek se má každoročně zvyšovat o 8 % a do roku 2030 dosáhnout 65 % světové populace. Těžba kryptoměn by navíc mohla podpořit větší instalace solárních baterií, což by potenciálně zvýšilo škálování a spolehlivost sítí, aniž by se zvýšily vyrovnané náklady na elektřinu.