Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Arizonská senátorka Wendy Rogersová znovu předložila návrh zákona, který by z bitcoinu udělal legální platidlo

Arizonská senátorka Wendy Rogersová znovu předložila návrh zákona, který by z bitcoinu udělal legální platidlo

Arizonská senátorka Wendy Rogersová znovu předložila soubor návrhů zákonů, které by z Bitcoinu (BTC) udělaly zákonné platidlo a umožnily státním úřadům přijímat tuto digitální měnu jako formu platby. Návrh zákona spoluvytvářeli další představitelé republikánské strany z Arizony a odvolává se na nedávnou zprávu bankovního gigantu Goldman Sachs, podle níž je Bitcoin nejvýnosnějším aktivem v roce 2023. Přijetí návrhu zákona však zůstává nejisté, protože ústava Spojených států neumožňuje jednotlivým státům vytvářet vlastní zákonné platidlo. Návrh zákona definuje Bitcoin jako decentralizovanou digitální měnu typu peer-to-peer, která funguje nezávisle na centrální bance. Pokud bude návrh zákona schválen, umožní státním orgánům uzavírat dohody s vydavateli kryptoměn, aby přijímaly Bitcoin jako platební metodu pro daně, pokuty, poplatky a další finanční závazky. Je to již podruhé, co se senátor Rogers pokusil zavést takovou legislativu ve státě, přičemž první pokus byl učiněn v lednu 2022, ačkoli neprošel druhým čtením. Opětovné předložení těchto návrhů zákonů poukazuje na rostoucí zájem zákonodárců o kryptoměny a přichází v době, kdy se obnovuje debata o regulaci tohoto odvětví.

Kryptoměny zmíněné v tomto článku

Bitcoin

Zdroj informací

finbold.com ⧉

Sentiment

↗️ Pozitivní

ⓘ Informace o sentimentu zobrazené na těchto webových stránkách jsou poskytovány externím auditorem. Tyto informace nejsou manuálně kontrolovány ani upravovány naší redakcí a slouží výhradně k automatické analýze sentimentu jednotlivých článků. Neschvalujeme ani nezaručujeme přesnost těchto informací a neměli byste se na ně spoléhat jako na náhradu vašeho vlastního výzkumu nebo úsudku. Děkujeme za pochopení.

🔥 Další horké novinky

Revolut Umožňuje Zákazníkům Generovat Výnosy z Kryptoaktiv Přes Staking

Mike McGlone předpovídá recesi na kryptotrhu, Robert Kiyosaki radí investorům opatrnost

John Deaton tvrdí, že XRP není cenný papír, přestože Ripple prodává jako investiční kontrakt

Cardano (ADA) zažívá náhlý nárůst ceny, když velrybí investoři nashromáždili tokeny v hodnotě přes 162 milionů dolarů

StarkWare uvádí na trh StarkNet Prover, čímž dokončuje open-sourcing řešení pro škálování StarkNet Layer 2 pro Ethereum

Londýn na Prvním Místě v Žebříčku Připravenosti na Kryptoměny

Používání chytrých smluv Cardano prudce vzrostlo po spuštění aktualizace Vasil a stabilního mince Djed

Cena MATIC stoupá, protože DeFi Exchange integruje token a TVL roste

Společnost Doritos spouští první web3 zážitek na Polygonu (MATIC) se studiem Doritos Triangle Studios