Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Apple Inc. Do systému macOS byla vložena bílá kniha o bitcoinech, což vyvolává otázky ohledně motivace

Apple Inc. Do systému macOS byla vložena bílá kniha o bitcoinech, což vyvolává otázky ohledně motivace

Společnost Apple již delší dobu bedlivě sleduje odvětví kryptoměn. V roce 2021 generální ředitel Tim Cook potvrdil, že je vlastníkem kryptoměn. Nyní se zdá, že technologický gigant zašel ještě o krok dál a od roku 2018 zahrnul do všech verzí systému macOS bílou knihu Bitcoin.

Přítomnost bílé knihy objevil technologický blogger Andy Baio. Je uložen v zařízení s názvem „Virtual Scanner II“ v rámci nástroje Image Capture. Pro přístup k dokumentu mohou uživatelé otevřít Terminál na svém Macu a zadat zadaný příkaz nebo procházet systémovou složku ve Finderu.

Zařazení bílé knihy vyvolalo otázky o motivaci společnosti Apple. Není známo, zda bylo rozhodnutí o zařazení dokumentu záměrné, nebo zda šlo o nedopatření některého z bitcoinových nadšenců ve společnosti. Záhada zůstává nevyřešena, protože zvědaví uživatelé nadále zkoumají skrytý easter egg v systému macOS. Na přítomnost bílé knihy upozornil také příspěvek člena komunity Apple z roku 2021, ale společnost Apple ani její zaměstnanci žádné vysvětlení neposkytli.