Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Anonymní uživatel DeFi Přišel o 3,4 milionu dolarů ve Phishingovém Útoku

Anonymní uživatel DeFi Přišel o 3,4 milionu dolarů ve Phishingovém Útoku

Anonymní uživatel DeFi se nedávno stal obětí phishingového útoku a přišel o 3,4 milionu dolarů v GMX, nativním tokenu decentralizovaného obchodního protokolu GMX. Tokeny byly následně prodány na volném trhu. Správce skupiny GMX na Telegramu incident potvrdil a upřesnil, že nemá nic společného s bezpečnostními problémy na samotné platformě GMX. Údaje na řetězci ukázaly, že útočník začal vybírat prostředky z peněženky oběti 3. ledna v 19:00 UTC. Podle bezpečnostních analytiků PeckShield útočník odeslal GMX v hodnotě asi 3,4 milionu dolarů na jinou adresu a vyměnil je za ether. Ukradené prostředky byly přemostěny do mainnetu Etherea na adrese, o které se předpokládá, že ji vlastní hacker.

Phishingové útoky jsou v kryptografickém prostoru stále častější a představují velký problém, protože podepsání pouze jednoho škodlivého podpisu může mít za následek ztrátu všech aktiv uložených v peněžence. Dnes hacker při phishingovém útoku zaměřeném na Nikhila Gopalaniho, provozního ředitele společnosti RTFKT, ukradl NFT v hodnotě asi 175 000 dolarů, zatímco jiný uživatel kryptoměny přišel o čtyři NFT CryptoPunk v hodnotě více než 330 000 dolarů. Tyto incidenty ukazují, že je třeba, aby uživatelé byli mimořádně ostražití, pokud jde o jejich online bezpečnost, protože i jediná chyba může vést k ničivým ztrátám.

Kryptoměny zmíněné v tomto článku

GMX

Zdroj informací

www.theblock.co ⧉

Sentiment

↘️ Negativní

ⓘ Informace o sentimentu zobrazené na těchto webových stránkách jsou poskytovány externím auditorem. Tyto informace nejsou manuálně kontrolovány ani upravovány naší redakcí a slouží výhradně k automatické analýze sentimentu jednotlivých článků. Neschvalujeme ani nezaručujeme přesnost těchto informací a neměli byste se na ně spoléhat jako na náhradu vašeho vlastního výzkumu nebo úsudku. Děkujeme za pochopení.

🔥 Další horké novinky

Solana Spaces zavírá prodejny v New Yorku a Miami a přesouvá pozornost na platformu DRiP Airdrop

Mastercard a Immersve Spojují Síly pro Kryptografické Platby pomocí USD Coin

Ripple je připraven porazit SEC u soudu, Deaton si je jistý mega rally XRP

Společnost Polygon Labs snižuje svůj tým o 20 % a propouští 100 zaměstnanců

Charles Hoskinson se domnívá, že nedávný zásah amerických regulačních orgánů proti kryptoměnám je způsoben listopadovým krachem FTX Sam Bankman

Spuštění TruthGPT: AI Chat Bot pro šíření objektivní pravdy o kryptoměnách

Bitcoin (BTC) překonává Visa a překonává tržní kapitalizaci 470 miliard dolarů

Cena a aktivita Cardano (ADA) prudce rostou, protože decentralizované protokoly vyhnaly TVL na rekordní hodnoty

Bitcoin (BTC) se blíží k důležitému týdennímu závěru s cílovou hodnotou 180 000 USD.