Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Andre Cronje oznamuje inovace ve stablecoinu Fantom’s fUSD, cena FTM se zvyšuje o 7 %

Andre Cronje oznamuje inovace ve stablecoinu Fantom’s fUSD, cena FTM se zvyšuje o 7 %

Spoluzakladatel společnosti Fantom a architekt blockchainu Andre Cronje nedávno oznámil důležité inovace týkající se nativního overcollateralizovaného stablecoinu fUSD ekosystému Fantom. Tyto inovace jsou navrženy tak, aby byl systém předvídatelnější a rozpočtově přívětivější pro stavitele, partnery a uživatele, a jsou nezbytné pro přechod na fUSD v2. V reakci na aktualizaci zaznamenal token FTM nárůst o 7 %.
Jednou z inovací je implementace likvidačního mechanismu ve fUSD v1. Ten zlikviduje jakoukoli pozici, kde se dluh ve stablecoinech rovná nebo převyšuje kolaterál ve FTM. Pokud je kolaterál v sFTM, což je derivát ze staked FTM, bude vklad odblokován a budou vyžádány všechny odměny. Pokud k tomu dojde u validátoru sítě Fantom a počet jeho mincí ve stakingu klesne pod povolenou úroveň, bude vyřazen z produkce.
Další novinkou je nástroj pro výměnu decentralizovaného stablecoinu DAI za fUSD. To uživatelům umožňuje opustit pozice provedením výměny a následně uzavřít zbývající dluh. fUSD je v současné době trhem oceňován na 0,746 USD za stablecoin, zatímco DAI se obchoduje za 1 USD.