Přeskočit na obsah
Domů » Horké novinky » Alameda Research žaluje Voyager Digital o 446 milionů dolarů

Alameda Research žaluje Voyager Digital o 446 milionů dolarů

Společnost Alameda Research, sesterská společnost FTX, podala žalobu na Voyager Digital, zkrachovalého věřitele kryptoměn, ve snaze získat zpět 446 milionů dolarů poskytnutých Voyageru před jeho vlastním vyhlášením bankrotu. Podle soudních dokumentů společnost FTX zaplatila Voyageru v září téměř 249 milionů dolarů a v říjnu jménem společnosti Alameda přibližně 194 milionů dolarů. FTX se nyní pokouší získat tyto prostředky zpět na základě zákonů o konkurzu, které mají zajistit, aby žádný věřitel nebyl zvýhodněn na úkor jiného.

Voyager je označován jako „feeder fund“, což je forma investičního fondu, do kterého investoři hedgeových fondů vkládají svůj kapitál, který je pak převeden do hlavního fondu. Hlavní fond je pak využíván investičním poradcem hedgeového fondu k investování na trhu. FTX tvrdí, že Voyager přispěl k pádu burzy tím, že „vědomě nebo nezodpovědně“ přesměroval hotovost zákazníků do společnosti Alameda.

Společnost Alameda nyní požaduje zpět 446 milionů dolarů a případné další odškodnění, které může zahrnovat i náklady na právní zastoupení. Nativní kryptoměna FTX FTT klesla za posledních 24 hodin o téměř 5 % a za poslední dva týdny ztratila přibližně 24 % své hodnoty. Zakladatel FTX, Sam Bankman-Fried, byl obviněn z podvodu a řada vysoce postavených pomocníků se k podvodu přiznala. Bankman-Fried všechna obvinění odmítl.